Je podľa definície erotická a senzuálna masáž s veľmi bohatým filozofickým zameraním. Viera v rýchlejšie dosiahnutie duševného uspokojenia a pokoja človeka stimulovaním jeho intímnych a erotogénnych zón. To neodmysliteľne tantrická masáž obnáša. Celá masáž je prenášaná na telo výlučne rukami maséra. A teda pohlavný či orálny styk tu nemá miesto a je v serióznych prevádzkach prísne zakázaný.

Ak by ste sa v minulosti stretli s niečim iným, pravdepodobne ste neboli na Tantrickej masáži ale v …. inom zariadení.

Cieľom je

Naučiť sa ako vzbudiť a vyburcovať vnútornú sexuálnu energiu a preniesť ju celým telom. Vyvrcholenie je iba výsledkom a príjemným zakončením. Ďalšia mylná predstava je, že tantrická masáž má striktné pravidlá, procedúry, ťahy, ktoré musia byť vždy striktne používané. To nie je až tak úplne pravda. Tantrická masáž má svoje postupy a kroky, ktorých by sa mal masér držať no samotné prevedenie sa môže líšiť. Buď podľa aktuálnych potrieb klienta alebo jeho aktuálnej komfortnej zóny. Preto sa môže masáž trochu líšiť od tej, čo ste mali naposledy alebo u niekoho iného.

Všeobecne, tantrická masáž je celotelová – erotická masáž, ktorá obsahuje aj masírovanie intímnych partií tela. U mužov známe ako Lingam – u žien Yoni. Ako sme už písali, samotné vyvrcholenie nie je cieľom masáže ale veľmi príjemným benefitom ako ukončiť tantrický rituál a celú masáž. Ďalším znakom, ktorým sa líši od klasickej sú jemné a pomalé dotyky maséra. Ten odovzdáva svoju energiu klientovi a masíruje tak ako by to bolo príjemne jemu samému. Tým vzniká energetické puto medzi odovzdávateľom a prijímateľom. Dotyk musí byť vždy jemný a nežný, ktorý vyvoláva pocit pokoja a uvoľnenia. Ďalším odlišujúcim znakom je to, že sa masér smie dotýkať každej časti masírovaného tela, teda aj tých intímnych partií Yoni a Lingam ale aj iných erotogénnych receptorov rozložených po celom tele.

Odovzdať sa

Na to aby si masírovaný dokolane užil tantrickú masáž, musí sto percentne dôverovať odovzdávateľovi. Musí sa mu komplete zveriť či doslova opustiť. Toto môže znieť jednoducho. No ľahnúť si a mať absolútny kľud bez žiadnych zbytkov ostychu či stresu je v skutočnosti obtiažne. Toto napätie sa dá odstrániť pomalým a hlbokým dýchacím cvičením, ktoré masírovaného uvedie do vnútorného pokoja a umožní mu oddychovať bez akýchkoľvek prekážok. Aby sa predišlo pocitu nepokoja masér a masírovaný by sa mali na začiatku porozprávať, čo je pre nich príjemne, čo nie a kde sú pre nich oboch hranice komfortnej zóny.

Tantrická masáž

Existuje viac ako 5000 rokov no u nás je považovaná za niečo nové a teší sa obľube. Pozitívne účinky ako oddych, erotické stimulovanie, vylúčenie stresu či pocit uspokojenia má blahodárny efekt ako na telo tak i na myseľ človeka.

 


Preložené z What is a Tantric massage?

Foto kredit on Pixabay